NUNU EV'DE SÜPER İNDİRİM FIRSATLARI

Yemek Odası En İyi Dekorasyon İpuçları

Yemek odaları, özellikle de önemli misafirlerin ağırlandığı, sofrada güzel yemekler eşliğinde sevdiklerimiz ile uzun, keyifli sohbetlerin yapıldığı alanlar olduğundan, dekorasyon anlamında olabildiğince konforlu ve kullanışlı olmaları büyük önem taşıyor. Peki ideal yemek odası dekorasyonunda nelere dikkat etmeli?

Yemek Odası Dekorasyon İpuçları

Yazının devamında, daha şık ve kullanışlı bir yemek odası için değerlendirebileceğiniz dekorasyon ipuçlarını bulabilirsiniz…

İdeal Aydınlatma İçin Birden Fazla Seçeneğiniz Olsun

Aydınlatma, iç mekânın ambiyansını belirlemede en önemli faktörlerden bir tanesidir. Bir çalışma odası söz konusu olduğunda aydınlatma üzerine çok kafa yormanıza gerek olmasa da, yemek odasına biraz daha detaycı olmanız gerekebilir. Yeri geldiğinde loş, yeri geldiğinde daha aydınlık bir ortam oluşturabilmek adına, yemek odanızda birden fazla aydınlatma seçeneği bulundurmanızı, bunlardan en azından bir tanesinin de seviyesi ayarlanabilir olmasını tavsiye ederiz.

Masa Seçimi Önemli

Tahmin edebileceğiniz gibi, yemek masası yemek odasının en önemli parçası… Yalnızca yemek yiyip kalkmayacağınız, yazının başında da belirttiğimiz gibi sevdiklerinizle uzun ve keyifli sohbetler edeceğiniz bu masanın kaliteli, kullanışlı bir yapıda olmasını yanı sıra, boyutları ve odanın genel dekorasyonuna uyumu da önemli. Odada çok fazla yer kaplamayan, ama yeteri kadar da büyük olan, mümkünse katlanıp açılarak boyutu gerektiğinde büyütülebilecek bir masa seçmeye dikkat edin. Materyal olarak önünüzde çok seçenek var; sadece zevklerinizle değil, odanın geri kalanıyla da uyumlu seçeneklere yönelmeye çalışın.

Mumları Hazır Bulundurun!

Mumlar, sıcak bir atmosferin değişmez aksesuarları… Özel günlerde, romantik akşamlarda, daha samimi bir ortam oluşturmak istediğinizde -ya da elektrikler kesildiğinde!- mumlar işinize çok yarayacaktır. Ayrıca, zevkinize ve yemek odanızın tasarımına uygun mumluklar da iç mekâna şıklık katacaktır.

Diğer Dekoratif Öğeleri Unutmayın

Dekoratif öğeler, bir odaya karakter kazandıran unsurlardır. Örneğin duvarları iç mekâna sıcaklık katacak tablolar ve dekoratif öğelerin yer aldığı duvar rafı gibi aksesuarlar ile değerlendirerek, odanızın karakterini değiştirebilirsiniz. Ya da saksı bitkileri gibi odaya nefes aldıracak öğelere yönelebilir, daha ferah bir ortam oluşmasına katkı sağlayabilirsiniz. Dekoratif öğeler söz konusu olduğunda deney yapmaktan çekinmeyin- yalnızca ortamı fazla kalabalık hale getirmemeye özen gösterin!

    Yorum Yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Sepetiniz şuan boş.